CZTERY POWODY DLA KTÓRYCH WARTO ODWIEDZIĆ ESTEPONĘ

Wpadam zdać relację z naszego ostatniego wyjazdu, a dokładniej krótkich wakacji. Spędziliśmy kilka cudownych dni w Andaluzji na południu Hiszpanii niedaleko Estepony . Do centrum miasta mieliśmy dwadzieścia minut drogi autobusem, ale spokojnie można tam  również dojść brzegiem morza. Mieszkaliśmy w wynajętym domu nad samym brzegiem morza, a na podwórku mieliśmy do dyspozycji dwa baseny z czego jeden był bardzo płytki – idealny dla małych dzieci.

Wracając do powodów dla których warto odwiedzić Esteponę …

UROKLIWE ULICZKI małe wąskie uliczki bogato ozdobione wszelaką roślinnością , a każda z nich dodatkowo miała swój własny charakterystyczny kolor doniczek . Spacerując uliczkami Estepony możemy natknąć się na domowe małe kawiarnie i bary tapas gdzie ceny powodują szeroki uśmiech na naszych twarzach. Za dwie pyszne kawy i dwa soki ze świeżych owoców zapłaciliśmy 5 euro .

NADMORSKA PROMENADA ciągnie się przez kilkanaście kilometrów (my  całej nie przeszliśmy ) po drodze możemy odpoczywać siadając na ławkach czy piasku . Wspaniały sposób na wypoczynek dla tych , którzy nie lubią leżeć plackiem

ORCHIDARIUM to świetny pomysł dla miłośników storczyków i nie tylko . Można zobaczyć w jakich warunkach one rosną w naturze i podziwiać ich przepiękne kwiaty .

ARENA CORRIDY nie jestem fanem tego typu rozrywki i na szczęście dla zwierząt w coraz mniejszej ilości hiszpańskich miast ona się jeszcze odbywa , ale warto odwiedzić arenę i muzeum corridy, które właśnie tam się obecnie znajduje.

Najbardziej wkurzało mnie to całkowite wyluzowanie Hiszpanów . Na przykład w godzinę odjazdu autobusu kierowca odjechał.Wrócił po kilkunastu minutach , zaniósł ciasteczka pani w kasie i dopiero zabrał podróżnych …

A jak Wasze wakacje ?

 

 

 

 

Follow:

Komentarzy: 2

 1. 7 maja 2018 / 11 h 39 min

  I co tu wybrać teraz na wakacje? Co chwilę spotykam fajne polecane miejsca – Estepona na razie w TOP3 🙂

  • Kasia Wach
   12 maja 2018 / 18 h 19 min

   Ja bym wybrała Kefalonię – to była nasza wyprawa życia jak do tej pory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *