LEMPI znaczy LOVE

Zapraszam Was w zapachową podróż do skandynawskiego butiku ,pospacerujcie wśród półek z pięknymi świeczkami ,które pachną naturą ….

 Firma Skandinavisk założona została przez dwóch Anglików, Shaun’a i Gerry’ego, którzy od 15 lat żyją w Skandynawii. Założyciele uważają, że absolutna esencja nordyckiego stylu życia, znajduje się w kolorach, zapachach, świetle i cieple zapalonej lampy: płomień, który nie topi jedynie wosku, ale nasyca również naszą duszę.
Kiedy myślimy o Skandynawii, myślimy o  prostocie  naturalności. Północ budzi poczucie ciepła domowego ogniska ,  połączenie światła i nocy, styl architektury od razu rozpoznawalny,  drewniane konstrukcje i magiczną atmosferę milczących i zaśnieżonych krajobrazów. Obrazy proste i bezpośrednie, tak jak mieszkańcy tych regionów. Nie przez przypadek na stronie internetowej SKANDINAVISK marka przedstawia się jako pomysł dwóch angielskich przyjaciół, Shauna i Gerry’ego, którzy 15 lat temu zakochali się w skandynawskich blondynkach i od tego momentu nie opuszczają Skandynawii. Czy istnieje prostszy i bardziej przekonujący opis?
U podstawy marki stworzonej w 2013 roku leży miłosna historia, a założyciele firmy nawet jej nie ukrywają. Ponieważ kiedy mówi się o tego typu uczuciu, mówi się także o świetle, które otacza ukochaną osobę. A marka SKANDINAVISK skupia się na świetle, jako na swoim produkcie, oferując zapachowe świece, bardzo eleganckie i ekskluzywne.
 “Nocą świeca oświetla bardziej niż słońce” śpiewał Sting w jednym ze swoich hitów z lat 80-tych, ten werset świetnie przystaje do kreacji Shauna i Gerry’ego, którzy ze swoich produktów uczynili styl życia. 
Nie ma bardziej odpowiedniego miejsca od Skandynawii, aby doceniać atmosferę stworzoną przez płomień świecy podczas długich nocy nordyckich. Zobaczyć, aby uwierzyć: jedna z ważniejszych szwedzkich tradycji obchodzona jest o świcie 13 grudnia, kiedy tysiące dziewczynek w białych szatach i z zapaloną świecą rozświetlają ciemność zimy, przypominając postać Świętej Łucji, patronki światła.
  Kraje skandynawskie, z powodu długich zimowych nocy, są najliczniejszą grupą użytkowników świec na świecie, ponieważ jako narzędzie do oświetlenia są częściej wybierane od sztucznego i zimnego światła. Shaun i Gerry żyją odpowiednio w Danii i w Szwecji, gdzie mogli zrozumieć wagę intymności, komfortu i atmosfery domowych pomieszczeń skandynawskich, co było prawdopodobnie momentem początku ich działalności.

 Wraz ze swoją firmą starają się uchwycić tą nieopisaną duchowość, którą Duńczycy opisują w słowie “hygge”, Norwegowie “kose”, Finowie słowem “lӓmpöӓ”, a Szwedzi “mys”, wszystkie te pojęcia o nieprzetłumaczalnych odcieniach znaczeniowych, które tylko mieszkańcy tych regionów są w stanie odróżnić i poczuć.

   Zatem mowa o zwykłych świecach? Nie, w przypadku SKANDINAVISK to o wiele więcej, coś wyjątkowego, głębokiego i autentycznego, co można znaleźć jedynie w tych odległych szerokościach geograficznych. Potwierdza to fakt, że dwóch założycieli marki, zrobiło to po 15 latach podróż pomiędzy imponującymi fiordami, tajemniczymi lasami i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami północnymi.

  Dzięki SKANDINAVISK świeca staje się designerskim produktem, który doskonale dopełnia nowoczesne i proste wyposażenie wnętrza, ale jednocześnie dopasuje się świetnie w drewniane wnętrza o ciepłej atmosferze. Miłośnicy skandynawskiego stylu mogą docenić w produktach od SKANDINAVISK typowe cechy nordyckiego designu: delikatne i eleganckie kolory, subtelnej i miękkie linie, naturalne i ekologiczne materiały, równowaga między innowacją a kreatywnością.
    
       Związek tych produktów z naturą jest zawsze obecny. Świece zapachowe od SKANDINAVISK mają aromaty pochodzące z pór roku, tradycji i unikalnych miejsc regionów skandynawskich. Gdy je zapalicie, wystarczy zamknąć oczy i pozwolić się przenieść intensywnym doznaniom zapachowym: znajdziecie pomiędzy jodłami fińskich lasów, na brukowanych uliczkach Kopenhagi, w szwedzkim ogrodzie letnim z truskawkami i różami, na końcu norweskiego fiordu, oddychając świeżym oceanicznym powietrzem. Styl świec SKANDINAVISK sprawia, że są jedyne w swoim rodzaju.       

Każdy przedmiot znajduje się w dzbanku szklanym o delikatnych kolorach i eleganckich dekoracjach o nazwach skandynawskich. Swoistą właściwością produktu, oprócz przyjemnego zapachu, jest również trwałość, który osiąga 45 godzin.
   Jak wiele skandynawskich marek, także SKANDINAVISK jest wrażliwa na aspekty ekologiczne i zrównoważonego rozwoju. Przedmioty są testowane przez FSC (Forest Stewardship Council), organizację non-profit, która zajmuje się certyfikacją leśną na skali międzynarodowej. Wosk użyty do świec jest pochodzenia naturalnego, a knot składa się w całości z bawełny. Poszczególne gatunki są produkowane we francuskiej perfumerii z siedzibą w Grasse. 

                                   

Część kolekcji SKANDINAVISK możecie również znaleźć
Serdeczności 
Kasia

Follow:
Share:

Komentarzy: 2

  1. 29 czerwca 2016 / 13 h 16 min

    Beautiful presentation. Yes, the lights are mesmerizing anytime, anywhere!
    I want an unforgettable summer!
    Warm regards, Mia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *