PRZETESTOWAŁAM NA SOBIE

Hej! Dzień dobry ! Witam Was serdecznie po przerwie w blogowaniu  …
Ostatni  miesiąc był dla mnie bardzo intensywny,   fascynujący, inny.  Nie było mnie zbyt często w internecie – po prostu potrzebowałam czasu, aby wszystko przewartościować sobie na nowo i na nowo zorganizować. Nie planowałam tego, stało się to wszystko w zasadzie  pod wpływem chwili – pod wpływem pewnej osoby. Zobaczyłam ogłoszenie  „zorganizuj się w 21 dni ” i z ciekawości zapisałam się na warsztaty online  dotyczące nauki organizacji pracy, a również zdrowego podejścia do życia, do samej siebie. Nie będę ukrywać – bardzo mnie one wciągnęły – stąd moja nieobecność w necie.  Dziś chętnie podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami na ich  temat .

Warsztaty ” zorganizuj się w 21 dni  ” naprawdę trwały 21 dni. Codziennie czekał na nas jeden panel – jedno zagadnienie rozłożone na czynniki pierwsze wraz z ćwiczeniami. Małymi kroczkami z dnia na dzień dokonywałam zmian w swoim podejściu do pracy, do siebie samej.
Myślę, że Ola Budzyńska prowadząca te zajęcia to w 100 % kompetentna osoba, która wszystko przetestowała na sobie i na swojej firmie  – naprawdę można jej zaufać . Nie będę rozpisywać się nad poszczególnymi zagadnieniami czy dokładną tematyką, bo to znajdziecie na stronie Oli. Zerknijcie, bo warto.

Czasami w życiu tak bywa, że bierzemy na swoje barki zbyt wiele i nie jesteśmy w stanie sprostać wszystkiemu, brakuje nam czasu na wykonanie zadań, które sobie wyznaczyliśmy, nie mamy czasu i siły planować długoterminowo  i po prostu odpuszczamy … (oczywiście odpuszczamy wszystko to co spowoduje, że nasz świat się nie zawali, a resztę rzeczy, których gdy nie zrobimy będziemy mieć kłopoty wykonujemy bardzo skrupulatnie – przynajmniej ja tak mam ). Tak jest z moim blogowaniem – blog to moje hobby, miejsce, w którym umieszczam moje zdjęcia, miejsce, które zmotywowało mnie do rozwijania zainteresowań pozazawodowych, bardzo bym chciała wrzucać posty regularnie, mieć piękne zdjęcia do każdego wpisu, ale świat się nie zawali jak zrobię sobie „przerwę”.

Świat się nie zawalił wszystko szło do przodu, ale ciągle miałam poczucie porażki i wyrzuty sumienia, że wiele sobie odpuściłam (blog , sport, instagram, wyjście do fryzjera czy kosmetyczki). Warsztaty zorganizuj się w 21 dni    
pokazały mi jak małymi krokami nauczyć się  zorganizować wszystko tak, aby popychać zadania do przodu, osiągać wyznaczone cele, mieć czas dla siebie i dla rodziny oraz rozwijać firmę (a raczej dwie )i nie musieć odkurzać bloga co jakiś czas .

Już jakiś czas temu (w zasadzie odkąd pamiętam) zaplanowaliśmy sobie wraz z moim B reorganizację pracy w klinice tak, aby wszystkim pracowało się lepiej i bezstresowo (no prawie), ale dopóki nie spisaliśmy konkretnych celów i nie wyznaczyliśmy priorytetów, nie osadziliśmy tego w czasie – na rozmowach i planowaniu się kończyło. Ten miesiąc zmienił wszystko. . Wyznaczyliśmy cele, priorytety, osadziliśmy wszystko w czasie i przez miesiąc zrobiliśmy bardzo dużo .
Najważniejsze, że już wiemy jak planować, aby cieszyć się z efektów.
Szczerze mogę polecić wam warsztaty ” zorganizuj się w dwadzieścia jeden dni „, wniosą wiele do waszego biznesu (nie tylko tego online), ale też nauczą dobrej organizacji dnia codziennego, aby naprawdę cieszyć się życiem, a nie narzekać na brak czasu.

 

 

 

 

 


Miłego DniaK.

Follow:
Share:

Komentarzy: 14

 1. 30 października 2016 / 15 h 06 min

  Ja też się ostatnio zagubiłam! Ciągnęłam zbyt wiele srok za ogon i skończyło się tak, że musiałam odpuścić… dużo spraw zaniedbałam i sama miałam do siebie pretensje… Teraz jest już lepiej. Ale potrzebują porządnego kalendarza, żeby tam wszystko sobie spisywać i wiedzieć, co, gdzie i kiedy 🙂

 2. 30 października 2016 / 15 h 06 min

  spróbuj planer pani swojego czasu jest genialny

 3. 30 października 2016 / 16 h 59 min

  Uwielbiam Olę i jej rady jak być bardziej zorganizowaną osobą. Systematycznie czytam jej bloga i daje mi to wszystko wiele do myślenia. Myślę, że sama zakupię sobie u niej kurs bo jednak chcę poprawić swoją efektywność 🙂 Twój wpis mnie tylko w tym utwierdził 🙂

 4. 30 października 2016 / 17 h 00 min

  oj tak " zorganizuj się w 21dni " jest naprawdę świetny !!!

 5. 31 października 2016 / 9 h 22 min

  To coś dla mnie, wciąż balansuję pomiędzy tysiącami spraw.

 6. 31 października 2016 / 9 h 25 min

  Myślę ze to świetny pomysł !!
  uważam też, ze to moje najlepiej i najpożyteczniej wydane pieniążki od kilku lat 🙂 daj znać czy weszłaś w to 🙂

 7. 31 października 2016 / 18 h 26 min

  Oj, chyba każdy z nas ma czasem problem z ogarnięciem wszystkiego…
  Super, że wróciłaś 🙂
  Piękne zdjęcia!

 8. Anonimowy
  2 listopada 2016 / 17 h 08 min

  A ja mam Kasiu nieodparte wrażenie, z każdym Twoim powrotem, że nie masz w życiu jakiegoś celu, chcesz robić sto rzeczy na raz i miotasz się pomiędzy ambicjami a możliwościami. A przecież nie musisz 🙂 Rób to co lubisz i już. Raz piszesz o drogich zakupach, raz o rzeczach z Twojego sklepu, a raz o pracy, która nie ma związku z blogiem 😉

 9. 2 listopada 2016 / 17 h 14 min

  Nie mam celu w życiu ? Jak mnie znasz … mylisz sie mam cele i priorytety ! Mam konkretny zawód , budujemy klinikę , mam hobby – fotografię , sklep , kochająca rodzinę , super mężczyznę i jestem szczęśliwa pozdrawiam serdecznie nieznajomą i życzę odwagi K .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *