Skandynawskie zapachy

Dzisiejszy post chciałabym poświęcić w zupełności firmie SKANDINAVISK, założonej przez dwóch Anglików, Shaun’a i Gerry’ego, którzy od 15 lat żyją w Skandynawii. Uważają oni, że esencja nordyckiego stylu życia, znajduje się w kolorach, zapachach, świetle i cieple zapalonej lampy: płomień, który nie topi jedynie wosku, ale nasyca również naszą duszę.

Gdy myślimy o Skandynawii, wyobrażamy sobie prostotę i piękno. Północ budzi w nas poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Dzięki swojemu mroźnemu klimatowi i zaśnieżonym krajobrazom, możemy poczuć niezwykłą atmosferę, piękna tego miejsca. Mieszkańcy skandynawskich krajów, z powodu długich zimowych nocy, są najliczniejszą grupą użytkowników świec na świecie.

Wraz ze swoją firmą starają się uchwycić tą nieopisaną duchowość, którą Duńczycy opisują w słowie “hygge”, Norwegowie “kose”, Finowie słowem “lӓmpöӓ”, a Szwedzi “mys”, wszystkie te pojęcia o nieprzetłumaczalnych odcieniach znaczeniowych, które tylko mieszkańcy tych regionów są w stanie odróżnić i poczuć.

Świece SKANDINAVISK to o wiele więcej niż zwykłe świece, coś wyjątkowego, głębokiego i autentycznego, co można znaleźć jedynie w tych odległych szerokościach geograficznych. Sami założyciele marki odkryli to po 15 latach podróży. Dzięki temu możemy cieszyć się wspaniałymi zapachami, które mają w sobie pewną historię. Wszystkie zapachy bardzo różnią się od siebie i odrębnie towarzyszą mi, w zależności od nastroju, czy też pory roku.

Może i ty powinieneś spróbować stworzyć swoją historię z zapachami od SKANDINAVISK…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Follow:
Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *